Spirální stabilizace páteře
- Díky individuálnímu přístupu Vám detailně vysvětlím základy metody SPS a vytvořím nejvhodnější skupinu cviků, které jsou vhodné právě pro Vás.
- Cvičení probíhá ve stoje, popř. vsedě (pokud je klient bolestivý - např. při výhřezu plotýnky). Po několika individuálních konzultacích a zvládnutí základních cviků, se přechází i do cvičení vkleče a postupně se využívá nestabilní plocha pružné podložky pro cvičení a posílení hlubokých stabilizačních svalů.
- Cvičení je nejefektivnější ve spojení s manuální terapií - cílenou masáží. Díky ní dojde k uvolnění a protažení zkrácených svalů za použití speciálních mobilizačních technik. Následně proběhne mobilizace a protažení za pomoci vlastního cvičení s lany a zopakování cviků na domácí praxi.
- Metoda SPS - spirální stabilizace páteře je metoda cvičení vyvinutá MUDr. Richardem Smíškem. Metoda stabilizuje svalové řetězce celého těla a zejména v okolí páteře. Je založena na posílení spirálních svalových řetězců, které při pohybu protahují páteř směrem vzhůru a vyrovnávají ji do centrální osy.
- Metoda je založena na aktivním cvičení s pružným lanem, kdy dochází k zapojení šikmých břišních svalů a protahování páteře směrem vzhůru. Tím se zpevní střed těla, regeneruje se páteř a meziobratlové disky (SPS pomáhá rychleji a efektivněji léčit akutní výhřez meziobratlového disku bez operace, rovněž tak např. skoliózu páteře).
- Jedná se o pohybový program, který využívá všechny důležité prvky v každém cviku najednou: posilování, stabilizaci, strečink, relaxaci, koordinaci a nácvik rovnováhy.
- U řady chronických obtíží, u kterých nebyla předchozí terapie účinná - např. spinální stenóza, skolióza, potíže po operacích páteře - dává možnost efektivní léčby.
- Je to komplexní systém péče o celé tělo, cesta ke zlepšení funkce vnitřních orgánů. Více informací o metodě najdete na webu kliniky MUDr. Smíška www.spiralstabilization.com
- Jedná se o vynikající kompenzaci při sedavém zaměstnání, rekreačním nebo i vrcholovém sportu.
- Cvičení se dá lehce naučit, protože využívá přirozenou koordinaci pohybu člověka, která je běžná při chůzi i běhu